גירושין

גירושין - שירות משפטי מאת עו"ד רן רוט

ההחלטה להתגרש ולפרק את קשר הנישואין היא אחת ההחלטות הקשות שבני זוג עושים במהלך חייהם. מן הסתם, זוהי החלטה שמתקבלת לאחר שיקולים רבים, רגשיים וכלכליים. למעשה, מדובר בתהליך משמעותי הרבה יותר מתהליך הנישואין, בייחוד כאשר לבני הזוג המתגרשים יש ילדים משותפים. לכן, בני זוג רבים מעוניינים להגיע להבנות ולסיים עם ההליך באופן המהיר והשקט ביותר.

גם גירושין בהסכמה חייבים בגישור

אולם, על אף הרצון הטוב, לעיתים הפערים שמתגלעים בין בני הזוג הינם מהותיים ואינם ניתנים לגישור. ההליך מלווה, מעצם טבעו, בהמון רגשות וכעסים, כאשר הרצון המשותף של שני בני הזוג (גם כאשר ישנו חוסר הסכמה מובהק) הוא לשמור על טובת הילדים. במקרה כזה יש צורך בהיערכות משפטית, שתסייע לפתור את הסוגיות הנמצאות במחלוקת.

תיקי גירושין בישראל מתנהלים באחת מתוך שתי ערכאות משפטיות: בית המשפט לענייני משפחה (בית משפט השלום שהוסמך והוכשר לדון בענייני משפחה) ובתי הדין הרבניים, אשר פוסקים ע”פ ההלכה היהודית. ניתן לכרוך את תביעת הגירושין עם שאר התביעות (מזונות, משמורות, נכסים ועוד). השיקול אם לכרוך את התביעות או לא תלוי בהעדפותיו ובצרכיו האישיים של הלקוח.

בעידן בו כמות הזוגות המצויים בהליכי גירושין רק הולכת וגדלה מדי שנה, הרי שהבחירה בשירותיו של עורך דין המתמחה בגירושין הופכת לבעלת חשיבות עליונה, שכן על פי החלטה זו עשויות לקום או ליפול סוגיות המצויות ברומו של עולם, לרבות זמני שהות ומשמורת, תשלום דמי מזונות, חלוקת רכוש, זכויות סוציאליות ועוד.

הבחירה להיוועץ בעורך דין מנוסה ומיומן שילווה את התהליך היא קריטית, משום שהקשיים והאתגרים בהליך הם רבים ומגוונים, והם מכסים נושאים אקוטיים בכל הנוגע לרכוש, חלוקת נכסים, מזונות ומשמורת. ככל שתקדימו להיוועץ עם עורך דין מיומן, כך תוכלו לחסוך יותר כסף. מדובר בהליך ארוך ומורכב, ולכן הבחירה בעורך הדין הנכון היא קריטית – למענכם ולמען ילדיכם.

כאחד מעורכי הדין המובילים בישראל לענייני משפחה, עו”ד רן רוט פועל על פי ערכי מצפונו בכל תיק גירושין המגיע לפתחו. עו”ד רן רוט מתנהל בעיקר מתוך מחשבה על טובת הילדים המשותפים, והם נמצאים בראש סדר העדיפויות, מתוך רצון כן למנוע מהם כל פגיעה ולו הקטנה ביותר.

בנוסף, עו”ד רן רוט צבר ניסיון רב והגיע להישגים כבירים בניהול תיקי גירושין, לרבות תיקים מורכבים ובעלי רגישות מיוחדת, וניהל אותם ביד רמה, תוך שימוש יצירתי וחכם במגוון כלים המשפטיים ובניסיון העסקי הרב העומדים לרשותו.

נגישות