גישור

גישור משפחתי - אילוסטרציה

הליך הגישור מהווה חלופה משפטית במסגרת דיני משפחה בין בני זוג, בני משפחה או קרובים אחרים בעלי קשר מסוים – המעוניינים לפתור את המחלוקת שנוצרה ביניהם בצורה מכובדת, בטרם יפנו לנקיטת צעדים משפטיים מהם כבר אין דרך חזרה. הגישור הוא למעשה הפתרון האידיאלי ליישוב סכסוכים שלא באמצעות הערכאות המשפטיות.

מה כולל הליך הגישור?

בהליך הגישור המטרה היא לצמצם את הפערים שנוצרו בין בני אדם מכל סיבה שהיא, בין אם מדובר בסכסוך עסקי, פוליטי או במחלוקות אישיות. במסגרת תיקי גירושין, למשל, מדובר על הצורך לגשר בין בני זוג שעד לא מכבר היו שם זה בשביל זו, אולם לאור הנסיבות בחרו להביא את מערכת היחסים לסיומה. הפנייה להליך בתיקי גירושין, עוד בטרם הגעה לדיון בבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני המוסמכים לדון בסוגיות אלו, מהווה למעשה הליך חלופי להתדיינות משפטית, ומאפשרת את יישוב הסכסוך באופן ידידותי.

הליך הגישור בגירושין הפך לתהליך שגור כיום

מדובר, אפוא, בהליך שכיח שצובר תאוצה בשנים האחרונות, נוכח מגוון היתרונות הרחב שהוא מספק. לעומת ההליך המתנהל בין כתלי בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, הגישור מאפשר חיסכון במשאבי זמן וכסף, מונע עוגמת נפש עבור כל הצדדים (שכן הכרעת הדין בבית המשפט עלולה שלא לעמוד בקנה אחד עם ציפיותיהם הראשוניות), וכן מאפשר לנהל שיח באווירה נוחה – מתוך רצון אמיתי לא להותיר שום משקעים מאחור.

הליך הגישור המתבצע על ידי עורך דין שהינו גם מגשר מוסמך, מאפשר להתדיין בכל סוגיות הגירושין, לרבות תשלום דמי מזונות, זמני שהות, רכוש ועוד – תוך הפגנת תבונה ורגישות כלפי שני הצדדים, המצויים בתקופה מורכבת גם כך.

כאן נכנס עו”ד רן רוט לתמונה. כמגשר מוסמך מטעם משרד המשפטים, בעל בניסיון רב של יותר מ-20 שנות קריירה משפטית, עו”ד רן רוט נמנה כיום עם עורכי הדין המובילים בישראל לענייני משפחה – וידוע כמי שמנהל הליכי גישור בתיקי גירושין באופן מקצועי, רגיש ומתחשב. גישתו של עו”ד רן רוט דוגלת בניסיון מתמיד לפתור את המחלוקות שהתגלעו בין הצדדים באופן נייטרלי ונטול אינטרסים, לפני הגעה להליך משפטי אשר עלול לבזבז זמן וכסף רב לשני הצדדים. לרווחתם ולשמחתם של לקוחותיו, לעו”ד רן רוט אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד בהשגת פסקי דין עם תוצאות מיטביות.

נגישות