רכוש

סוגיית הממון והרכוש אותו צובר אדם במהלך חייו הינה סוגיה מורכבת הנתונה לפרשנות משפטית רחבה. מדובר בנושא בעל משמעות מרחיקת לכת בתחום דיני המשפחה, הכוללת בין היתר, תביעות רכוש המתנהלות בין בני זוג לשעבר, בין אם נישאו ובין אם הוגדרו כ”ידועים בציבור”.

על מנת לוודא כי הרכוש שצברנו במהלך חיינו יישאר בשליטתנו, חרף סוגיות משפטיות כדוגמת תיקי גירושין, צוואות וירושות ותביעות נוספות, אנו זקוקים לליווי משפטי העומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר – כזה הכולל היכרות לפני ולפנים עם החוק והפסיקה, לרבות חוק יחסי ממון, חלוקת רכוש בתיקי גירושין, או חוק “ידועים בציבור” ודומיו.

מבט לאורך ההיסטוריה המשפטית בארץ ובעולם מלמד, כי חלוקת רכוש בין בני זוג מתגרשים עשויה להוות קרקע פורייה למאבקים מתמשכים, אשר עלולים להוביל לפגיעה כלכלית ונפשית אצל כל אחד מהצדדים.

אין עוררין על כך שבני הזוג המסיימים את קשר הנישואין ביניהם, זכאים לצאת לדרך חדשה עם אופק כלכלי. אולם בטרם פותחים בהליך, חשוב להכיר היטב את העקרונות המנחים לאופן חלוקת הרכוש המשותף שצבר הזוג במהלך שנות נישואיו.

ברמה הבסיסית, כל רכוש משותף שכזה אמור להתחלק שווה בשווה בין בני הזוג, בעוד רכוש שהובא לקשר מבעוד מועד, לרבות מתנות וירושות בדמות נכסים, גמלת השתלמות או כל קניין אחר, הרי שהחלוקה השוויונית אינו תקפה לגביו.

ראוי לציין כי בית המשפט נוקט בענייני רכוש לרוב במושג הנקרא ”איזון משאבים”, הנקבע במסגרת חוק יחסי ממון, תוך ניסיון לסיים את הליך חלוקת הרכוש בצורה נאותה ומכובדת ככל הניתן.

במסגרת הניסיון הרב שצבר בתחום, עו”ד רן רוט נחשף בפני אינספור תיקים, בהם סוגיות הרכוש עמדו במרכז המאבק המשפטי. היכרותו המעמיקה של עו”ד רן רוט עם סוגיות אלו, בנוסף ליכולת הליטיגציה המרשימה שלו בערכאות המשפטיות השונות, מסייעת לו להגיע להישגים חסרי תקדים במסגרת תיקי רכוש. כישוריו המקצועיים וניסיונו הרב של עו”ד רוט רן סייעה ללקוחותיו להגיע להישגים משפטיים וכלכליים כאחד. לצורך העניין, עו”ד רן רוט אינו מהסס להשתמש במומחים נוספים ובמשרדי חקירות מובילים, המסייעים בביצוע חקירות כלכליות שנועדו להוביל לחקר האמת.

נגישות